На первую VAKANSII.com.ua
  На первую VAKANSII.com.ua На первую VAKANSII.com.ua
СЕГОДНЯ НА САЙТЕ:  162 ВАКАНСИЙ. НОВЫХ - 19 Интернет
  47262 РЕЗЮМЕ. НОВЫХ - 14 Если не работает
 Сайт газеты

 • Страхования
 • Фехтование
 • Инвестирование
 • ПротивоГАЗы
 • Как авто
 • Респираторы
 • Средства пожаротушения
 • Новости
 •  

  Статьи

  Внутрішня SEO оптимізація сайту. Пошукова оптимізація сайту під пошукові системи Google і Yandex

  1. Внутрішні чинники оптимізації сайту:
  2. Аналіз структури сайту, внутрішня оптимізація, аудит
  3. Внутрішня оптимізація інтернет-магазину
  4. Отже, H1. SEO заголовок сторінки сайту
  5. SEO оптимізація підзаголовків h2 і h3
  6. SEO оптимізація посилань зі сторінки
  7. Оптимізація цільових сторінок за допомогою мікророзмітки
  8. Оптимізація зображень (тег alt)
  9. SEO-оптимізація цільових сторінок тегами виділення
  10. Внутрішня SEO оптимізація сайту (файл Robots.txt)
  11. Redirect 301
  12. Помилка 404
  13. Sitemap
  14. ЧПУ
  15. Оптимізація швидкості завантаження сторінки (PageSpeed)
  16. Оптимізація веб сторінок сайту під мобільні пристрої
  17. Оптимізація регіональності сайту

  Внутрішня SEO оптимізація сторінки сайту - це комплекс робіт, які проводяться з метою зробити сайт релевантним вимогам пошукових систем. Іншими словами, оптимізований сайт зручний як для людей, так і для пошукових систем. Вміст його сторінок відповідає тим пошуковим запитам, які вводять користувачі в пошуковий рядок.

  Внутрішня сео оптимізація проводиться після того, як був зроблений грамотний підбір ключових слів, проведена їх кластеризація і зроблено семантичне ядро ​​сайту. Правильно проведені роботи по оптимізації зазвичай забирають досить багато часу і зусиль, однак за підсумком саме вони зможуть допомогти сайту піднятися в топ. Безглуздо купувати посилання і статті, якщо внутрішній зміст сторінок залишає бажати кращого. Пошуковики щороку стають все більш вимогливими в питаннях реальної користі сайту, якості його вмісту та релевантності запитам користувачів. Сайт повинен бути вдосконалений таким чином, щоб сторінка буквально потрапляла точно в ціль, даючи користувачеві відповіді на його питання.

  Комплекс робіт по оптимізації сайту «зсередини» складається з безлічі етапів. Однак є ті основні базові речі, які необхідно зробити якомога швидше.

  Внутрішні чинники оптимізації сайту:

  Великою помилкою буде хапатися відразу за ті речі, які найпростіше робляться - наприклад, видалення циклічних посилань (це ті посилання, які ведуть на ту ж сторінку, на якій знаходиться користувач). Такі роботи теж потрібно буде провести, але їх пріоритетність досить низька, так як на ранжування сайту вони особливо не впливають. Те ж стосується і битих посилань, при натисканні на які вискакує помилка 404. Їх доведеться видаляти, однак такого роду роботи по оптимізації сайту ми залишимо на потім.

  Аналіз структури сайту, внутрішня оптимізація, аудит

  Внутрішня SEO оптимізація сторінки сайту - це комплекс робіт, які проводяться з метою зробити сайт релевантним вимогам пошукових систем

  Аналіз структури сайту

  Коли у вас в руках є файл з розподіленими про групам ключовими словами і є розуміння того, якою має бути структура сайту , Саме час порівняти це з тим, що є на даний момент. Може вийти так, що ви виявите, що потрібна оптимізація головної сторінки. Або потрібно видалити непотрібні. Це «груба» робота по внутрішній оптимізації сайту.

  Структура сайту повинна виглядати так:

  • пропоновані послуги
  • Категорії товарів і послуг, підкатегорії, фільтри
  • безпосередньо товари
  • Новини
  • Блог або окремі статті

  Внутрішня оптимізація інтернет-магазину

  Зверніть увагу, що вкладеність сторінки повинна бути в ідеалі не більш чотирьох. Наприклад, візьмемо сайт інтернет-магазину. Перший рівень вкладеності - це головна сторінка компанії. Другий - розділ «Товари для боксу», третій рівень вкладеності «Боксерські груші», четвертий - безпосередньо самі товари. Все, що знаходиться на п'ятому, шостому і глибших рівнях, просувається досить важко. При цьому потрібно пам'ятати, що низькочастотні запити хороші розміщення їх на четвертому рівні, наприклад, середньо частотні - на другому і третьому, а самі високочастотні повинні бути на головній сторінці.

  При цьому потрібно пам'ятати, що низькочастотні запити хороші розміщення їх на четвертому рівні, наприклад, середньо частотні - на другому і третьому, а самі високочастотні повинні бути на головній сторінці

  Оптимізація тега title

  Title - це елемент сторінки, який виводиться в заголовку вікна, в якому відкривається сторінка. Він являє собою короткий, але максимально точне і містке опис вмісту сторінки. У шістдесят-сімдесят символів потрібно вмістити заголовок, який відображає суть написаного на сторінці, але при цьому чіпляє увагу користувачів.

  Тайтл сайту у видачі google

  Title повинен містити основний запит і НЕ МАЄ збігатися з заголовком сторінки (Н1)

  Description - це опис вмісту сторінки. Бачити його ви можете відразу після тайтла у видачі Google, за умови що він заданий на сторінці.

  Бачити його ви можете відразу після тайтла у видачі Google, за умови що він заданий на сторінці

  Description в коді сторінки

  Раніше цей тег впливав на сео-просування сторінки прямо. Тепер правила змінилися, і дескріпшн лише побічно впливає на те, як ранжируватиметься пошукачем google сайт. Текст повинен бути написаний чітко, зі смисловим зв'язком пропозицій. Може складатися як з одного, так і з декількох пропозицій, розділених знаками пунктуації. На початок тега вставляємо основний запит, про який йде мова на цій сторінці. Дуже важлива довжина - не менше 70 і не більше 270 символів.

  У внутрішній оптимізації посадкових сторінок є дуже важливий етап - аналіз заголовків.

  У внутрішній оптимізації посадкових сторінок є дуже важливий етап - аналіз заголовків

  Ієрархія заголовків h1-h6

  Отже, H1. SEO заголовок сторінки сайту

  h1 - це найважливіша частина заголовка, вона несе в собі основний запит і виділяється тегом в коді сторінки. Для кожної сторінки повинен використовуватися унікальний заголовок. H1 НЕ дорівнює title і знаходиться в коді тільки один раз! Тема потрібно розмістити якомога вище в тексті, включивши в нього ключовий запит.

  SEO оптимізація підзаголовків h2 і h3

  У короткий зміст використовуються ключові запити, які також важливі для просування на цій сторінці. H2 є підзаголовок h1, а h3 - підзаголовок h2. На сторінці може бути від двох і більше підзаголовків h2. Використовувати їх потрібно в середині тексту.

  Дуже важливо дотримуватися черговість заголовків, коли робиться оптимізація сторінок сайту. Ні в якому разі не можна розставляти їх на сторінці взразброс, щоб h3 йшов після h1, а h2 був у верхній частині сторінки.

  SEO оптимізація посилань зі сторінки

  Розміщення на сторінці посилань з неї на інші сторінки називається перелінковкою. Вона також важлива для високого ранжирування сайту. перелінковка робить сайт зручним для відвідувачів, підвищуючи їх лояльність і час, проведений на сайті. Ці фактори також враховують пошукові системи (в тому числі, і google) при оцінці того, наскільки високо повинен розміщуватися сайт в топі.

  Ці фактори також враховують пошукові системи (в тому числі, і google) при оцінці того, наскільки високо повинен розміщуватися сайт в топі

  Внутрішні посилання для перелинковки сторінок

  Оптимізація внутрішніх посилань дозволяє розподілити вагу сайту, щоб його сторінки показувалися більш-менш рівномірно. Для того, щоб зробити її правильно, також існують певні критерії:

  • Не потрібно робити більше одного посилання на одну конкретну сторінку;
  • Всього активних посилань на сторінці може бути до п'ятдесяти;
  • Посиланням варто робити слово з ключового запиту. Текст посилання повинен відображати суть того, про що йде мова на сторінці, куди веде посилання
  • Не потрібно робити циклічну посилання - це коли сторінка посилається сама на себе
  • З кожної сторінки сайту повинна бути посилання на головну. З головною потрібно робити посилання тільки на ті категорії і розділи, які потрібно підняти в топ.

  Оптимізація цільових сторінок за допомогою мікророзмітки

  Приклади мікророзмітки у видачі

  Мікророзмітки - це спосіб, за допомогою якого пошуковим роботам показуються важливі елементи в тексті (наприклад, телефон або адресу організації). Спочатку вона робилася виключно для зручності користувача, щоб контактні дані не доводилося довго шукати. Зараз же мікророзмітки дозволяє визначити тип контенту і його призначення на вашому сайті пошуковим роботам. Цю інформацію вони будуть використовувати для представлення сайту на сторінках пошукових систем, а також для анонса в соціальних мережах. Іншими словами, це особлива мова з тегів, добре зрозумілий ботам. Для того, щоб у сайту було більше шансів піднятися в ТОП, потрібно перевірити наявність мікророзмітки і при необхідності доопрацювати її.

  Оптимізація зображень (тег alt)

  Alt

  Тег alt є важливим для пошукового просування. Він добре індексується ботами, які використовують даний тег для того, щоб "зрозуміти", про що йде мова на зображенні. За допомогою заповненого тега alt можна домогтися поліпшення релевантності сайту запитам і залучити на нього трафік за допомогою пошуку по картинках (а деякі користувачі шукають саме так). Фактично, цей тег предствляет собою текстовий опис зображення. При оптимізації цього тега важливо не захоплюватися розміщенням в ньому ключових слів, щоб не було переспама, а також не використовувати слова "купити", "ціна", "недорого". Тільки опис фотографії, що складається з трьох-чотирьох слів.

  SEO-оптимізація цільових сторінок тегами виділення

  Тегами виділення називають такі теги, які дадуть на сторінці текст, виділений жирним шрифтом.

  Теги фізичного виділення

  • <B> - жирний текст
  • <I> - курсив

  Теги логічного виділення

  • <Strong> - жирний текст
  • <Em> - курсив

  Для пошукових систем фізичні і логічні теги мають приблизно однакову вагу. Однак краще все ж використовувати логічне виділення, так як ці теги більш сучасні. Особливого сенсу міняти теги <b> і <i> на старих сайтах на більш сучасні <strong> і <em>, немає.

  Тегами можна виділяти важливу інформацію і ключові слова по ходу тексту. Рекомендується використовувати їх не більше трьох разів на сторінці. Якщо потрібно виділити жирним шрифтом фразу, яка не містить ключових слів, то краще зробити це за допомогою стилів, які не задіюючи теги виділення.

  Дублікати сторінок на сайті, мають різні адреси і повністю або частково однаковий вміст, негативно впливають на ранжування сайту. Це відбувається через те, що роботи «не люблять» витрачати час на індексацію однакових сторінок.

  Якщо на вашому сайті розміщені дублі сторінок, то пошукова система може помилково визначити, яка з них має більшу посилальної масою. В видачу потраплятимуть не ті сторінки, які потрібні, рейтинг сайту впаде. Тому дублікати сторінок потрібно знайти і видалити.

  Під хитромудрою назвою «пагінація» ховається всього лише нумерація сторінок. Вона створюється для того, щоб не перевантажувати головну сторінку величезною кількістю товарів, категорій і підкатегорій.

  Вона створюється для того, щоб не перевантажувати головну сторінку величезною кількістю товарів, категорій і підкатегорій

  пагінація

  Коли пошуковики будуть заходити на сайт, глибина перегляду сайту і кількість переглянутих сторінок будуть залежати від частоти оновлення контенту і його вмісту. Якщо на сайті розміщено безліч сторінок з пагінацією, то існує ймовірність того, що роботи просто не ходитимуть по всіх сторінках пагінацію. А той ліміт часу, який відведено на відвідування вашого сайту ботами, буде витрачено на не настільки важливі сторінки.

  Дуже важливо правильно оптимізувати сторінки пагінацію, щоб не втратити трафік.

  Внутрішня SEO оптимізація сайту (файл Robots.txt)

  robots.txt

  robots.txt - це особливий текстовий файл, в якому зазначені рекомендації для дій пошукових роботів. Зайшовши на сайт, насамперед пошуковий бот буде шукати саме цей файл. Якщо robots.txt відсутня або неправильно налаштований, то пошуковики будуть «бродити» по всьому сайту без обмежень. Чим загрожує така свобода дій пошукових роботів? По-перше, вони можуть виявити розділи, які знаходяться в розробці і не доведені до розуму. Проїндексировав їх, робот може знизити сайт у видачі. По-друге, існують сторінки, які зовсім не обов'язково індексувати, так як вони не є чимось унікальним - наприклад, сторінка з призначеним для користувача угодою. Індексація таких сторінок також небажана.

  При виконанні внутрішньої оптимізації сайту необхідно врахувати, які розділи або сторінки краще поки закрити від ботів. Відповідно до цього і налаштовується robots.txt

  Redirect 301

  Redirect 301 - це HTTP-код відповіді, який використовується для того, щоб перенаправити користувача з тієї ж адреси сторінки, який запитували спочатку, на інший. Для пошукових роботів служить прямою вказівкою того, що сторінка переїхала на нову адресу.

  Для пошукових роботів служить прямою вказівкою того, що сторінка переїхала на нову адресу

  301 редирект

  Використовується 301 redirect досить часто. Наприклад, якщо сайт отримав інший домен, а старий успішно працює вже багато років, і клієнтів з нього втрачати не хочеться - робиться редирект. Також його застосовують в тому випадку, якщо є непрацюючі посилання або дубляжі контенту - замість видалення налаштовують переадресацію - в цьому полягає оптимізація сторінок сайту.

  Помилка 404

  Часто, при спробі потрапити на сторінку, на екрані з'являється запис «404 Сторінку не знайдено". Це код відповіді сервера про те, що сторінку можна виводити на екран. З'являється вона в результаті неправильно написаного адреси в рядку, видаленні сторінки, або зміні її адреси.

  З'являється вона в результаті неправильно написаного адреси в рядку, видаленні сторінки, або зміні її адреси

  404 помилка

  404 помилка - це те, що служить причиною невдоволення користувача і може змусити його покинути сайт. Щоб цього уникнути, потрібно оптимізувати сторінки помилки. Це не обов'язково робити, однак частина трафіку це вам врятує.

  Існують певні правила оптимізації 404 сторінки:

  Візуально вона повинна бути в тому ж дизайні, що і інші сторінки сайту

  В оформленні 404 сторінки можна використовувати смішні і креативні картинки, які згладять неприємність

  Обов'язково на 404 сторінці повинна бути інформація про причини її появи, про те, що тепер робити і куди далі рухатися по сайту. Таким чином, відвідувач зможе повернутися на головну або в каталог, а не піде з сайту.

  Sitemap

  sitemap.xml - це карта сайту, яка представляє собою файл, де детально вказані всі сторінки ресурсу, що підлягають індексації.

  Іншими словами, це «шпаргалка» для пошукових роботів Google, по якій вони можуть дізнатися, які з'явилися нові сторінки на сайті, зрозуміти порядок індексації сторінок, запам'ятати частоту оновлення сторінок, проіндексувати всі сторінки без винятку.

  sitemap.xml потрібно правильно налаштувати і оптимізувати його роботу. Для цього існують певні правила:

  • допускається тільки одне кодування UTF-8
  • максимальний розмір sitemap.xml - 10 Мб
  • максимальна кількість адрес сторінок в тілі файлу - 50 тисяч
  • файл повинен зберігатися в кореневій папці сайту

  Налаштувати sitemap.xml можна вручну на невеликих ресурсах і за допомогою спеціальних онлайн-сервісів (зручно для великих сайтів)

  ЧПУ

  Під цією абревіатурою ховається человекопонятний урл, від англ. friendly url - унікальна адреса сторінки сайту в мережі, який кратно відображає її зміст і зрозумілий для сприйняття користувача.

  Наприклад, звичайний урл буде виглядати так: http: //site/catalogue.php? Sect = 9 & kind = 34 & manuf = samsung

  А ЧПУ ось так: http: // site / catalogue / phones / touch / samsung /

  Пошуковики набагато більше «люблять» ЧПУ, ніж звичайні - адже перші містять у собі ключові слова. Також користувачеві набагато простіше і зручніше дати коротку, читану посилання на потрібну сторінку, ніж постити щось з безлічі незрозумілих символів. Робити посилання человекопонятний краще в перші ж дні існування сайту. Надалі робота значно ускладниться, адже доведеться заново індексувати змінені посилання.

  Більшість систем управління сайтом дозволяють робити посилання человекопонятний в автоматичному режимі.

  Оптимізація швидкості завантаження сторінки (PageSpeed)

  Google PageSpeed

  Швидкість завантаження сайту є одним з факторів його ранжирування пошуковими системами. Сайт, який вантажиться довше декількох секунд, ризикує втрачати безліч відвідувачів - адже мало хто любить чекати. І якщо пошукові боти «дозволять» повільним сайтам проникнути в топ, то пошукова система ризикує втратити свою популярність - адже чим більше таких сайтів в ній, тим нижче її швидкість роботи, яку спостерігає користувач. Швидкість завантаження сторінок сайту можна перевірити в сервісі Google PageSpeed. Оптимальною швидкістю завантаження вважається 2-3 секунди.

  Якщо ви перевірили свій сайт і виявили низьку швидкість завантаження, цю проблему можна вирішити такими шляхами:

  • слідувати рекомендаціям PageSpeed ​​Insights
  • прибрати громіздкі банера з сайту
  • оптимізувати розмір і якість зображень, щоб їх завантаження не займала багато часу
  • попередня завантаження і кешування даних сайту
  • скористатися більш якісним хостингом

  Оптимізація веб сторінок сайту під мобільні пристрої

  адаптивний дизайн

  Зараз все більше користувачів заходять на сайт з телефонів або планшетів. У зв'язку з розмірами екрану цих пристроїв, сайт виглядає на них інакше, ніж на екрані ноутбука або комп'ютера. Обов'язково зайдіть на сайт з різних пристроїв і перевірте, як він виглядає - можливо, втрачається і «пливе» текст, який не видно якісь групи товарів або послуг, або відсутня кнопка «купити».

  У користувачів, які заходять на сайт через мобільний пристрій, ще більша поспіх, ніж у користувачів ПК. Тому потрібно налаштувати якісний зручний пошук по сайту. Текст повинен бути розрахований для читання з пристроїв з діагональним 4.7 - 5.5 дюймів.

  Дуже важливо перевірити, щоб ключові позиції і групи були видні без додаткового скролінгу, відразу. Це також стосується контактної інформації та кнопки «купити». Якщо мобільна версія сайту буде на окремому піддомені, важливо переконатися, що не буде дублювання контенту.

  Оптимізація регіональності сайту

  Більшість комерційних запитів вказують в собі регіон. Регіональність є одним з важливих чинників ранжирування сайту. Google присвоює регіон за даними про фірму в Google Maps і по контенту сайту (згадка фізичної адреси фірми, згадка населеного пункту в описі послуги або товару). Точно так же присвоює регіон і Яндекс-вебмастер. Ви можете самостійно перевірити, який регіон був привласнений вашому сайту. Існують такі можливі варіанти присвоєння:

  • регіон не присвоєно (звичайна ситуація для інформаційних сайтів, для комерційних є неприйнятною)
  • країна (наприклад, Україна)
  • місто (сайти з регіоном «місто» мають пріоритет у видачі по геозалежних комерційним запитам в своєму місті. Але при пошуку в іншому місті його може бути не видно).

  Протокол безпеки HTTPS

  Протокол безпеки HTTPS є одним з факторів ранжирування сайту. У загальних рисах - це система передачі і отримання даних в мережі. Багато в чому протокол HTTPS ідентичний HTTP. У них обох з'єднання з сервером встановлюється через стандартний порт. Однак HTTPS забезпечує додатковий рівень захисту при з'єднанні, за рахунок чого сайти з ним ранжуються вище як більш надійні. Якщо на сайті варто протокол HTTPS, користувач може бути впевнений, що особисті дані сайту шифруються і не можуть бути викрадені.

  Є і ще переваги протоколу HTTPS: на ньому зберігаються захищені реферальні дані, тобто трафік по цьому каналу можна відстежити. У протоколі HTTP такий трафік вважається прямим.

  Під час оптимізації сайту слід приділити час тому, на якому протоколі він знаходиться. І в разі потреби, перевести сайт на HTTPS.

  Підпишись на новини

  Чим загрожує така свобода дій пошукових роботів?
  Php?

  Новости

  www.natali.ua www.buhgalteria.com.ua www.blitz-press.com.ua  | www.blitz-price.com.ua  | www.blitz-tour.com.ua
   
  Rambler's Top100
   письмо веб-мастеру
  Copyright c 2000, Блиц-Информ