На первую VAKANSII.com.ua
  На первую VAKANSII.com.ua На первую VAKANSII.com.ua
СЕГОДНЯ НА САЙТЕ:  162 ВАКАНСИЙ. НОВЫХ - 19 Интернет
  47262 РЕЗЮМЕ. НОВЫХ - 14 Если не работает
 Сайт газеты

 • Страхования
 • Фехтование
 • Инвестирование
 • ПротивоГАЗы
 • Как авто
 • Респираторы
 • Средства пожаротушения
 • Новости
 •  

  Статьи

  Скільки витрачають казахстанські компанії на рекламу в соціальних мережах

  Фото: pammarketingnut.com

  Імідж, і тільки

  Керуючий директор групи комунікаційних агентств Dentsu Aegis Network Kazakhstan Віктор Єлісєєв розповідає: кількість користувачів інтернету в Казахстані на сьогоднішній день складає близько 9,3 млн осіб, з них 6-7 млн чоловік заходять в мережу не рідше, ніж раз на тиждень. Більше 90% з числа постійних користувачів мають реєстрацію хоча б в одній соціальній мережі, причому цей показник стабільно зростає.

  Більше 90% з числа постійних користувачів мають реєстрацію хоча б в одній соціальній мережі, причому цей показник стабільно зростає

  Віктор Єлісєєв.

  За даними Віктора Єлісєєва, на поточний момент найбільш популярною соціальною мережею в РК є «ВКонтакте» - цим сервісом користується близько 3,8 млн казахстанців. Роком раніше ця цифра становила близько 2,4 млн користувачів.

  Близько 2,8 млн казахстанських користувачів становлять аудиторію «Мого Миру» проти 2,1 млн роком раніше.

  1,9 млн наших співвітчизників «сидять» в «Однокласниках». В початку 2014 таких було близько 1,7 млн.

  На четвертій позиції знаходиться Facebook - тут сьогодні присутні близько 1 млн казахстанців (роком раніше - близько 800 тис. Чоловік).

  Замикає рейтинг Віктора Єлісєєва Twitter - тут близько 300 тис. казахстанців на сьогоднішній день і близько 200 тис. було роком раніше.

  Також експерт відзначає прискорений темп розвитку соціальної мережі Instagram, яка з кожним днем ​​набирає популярність серед вітчизняних інтернет-користувачів.

  За словами Єлісєєва, за підсумками 2014 обсяг усього ринку інтернет-реклами склав близько $ 15 млн. Що стосується витрат рекламодавців на просування своїх продуктів в соціальних мережах, то на кінець 2014 обсяг ринку SMM (Social media marketing) склав близько $ 1,5 млн, або 10% від всього «рекламного пирога» в інтернеті.

  «З точки зору ефективності, SMM - це, в першу чергу, іміджевий інструмент, покликаний вирішувати завдання побудови ефективної двостороннього зв'язку між компанією і її клієнтом. Даний вид просування ніколи не був і не буде основним каналом комунікацій для спонукання до покупки, і це необхідно враховувати. Особливість життєдіяльності бренду в соціальних мережах полягає в інтерактивності. Для мене немає кращого показника ефективності SMM-кампаній, ніж діалог з аудиторією нема про бренд в цілому, але в якому бренд є частиною бесіди », - підсумовує експерт.

  Де краще клює

  Тим часом digital -менеджер «Сьомого каналу» Самсон Безтурботний наводить дещо інші цифри по кількості користувачів соцмереж - за його даними, зареєстрованих в Казахстані акаунтів у «ВКонтакте» збільшилася за рік майже на третину і сягнула позначки 9 млн. Хоча, каже співрозмовник, частина акаунтів - боти, створені в тому числі і в рекламних цілях.

  За словами безтурботності, в Instagram складно відстежити кількість реальних передплатників - про них можна лише судити по активним користувачам. Зокрема, тільки у продюсера Баян Есентаевой на сьогодні 511 тис. фоловерів.

  «У Facebook,« ВКонтакте »і Instagram найбільш активна для зовнішнього впливу аудиторія. Якщо дивитися з точки зору просування бізнесу, в інших соцмережах - в «Однокласниках» і «Моєму Світі» - дуже мало механізмів з пошуку потрібної аудиторії і її подальшого заманювання. Ці соцмережі створені для локального, внутрішнього спілкування, за межі якого користувачі не виходять », - підкреслює Самсон.

  Менеджер проектів в соціальних медіа роздрібної мережі «Мрія» Ерлан Сакенів згоден з колегою. За його словами, соціальні мережі - дуже зручний механізм оповіщення клієнта про новини компанії, таких, як відкриття нового магазину, акції і розпродажі або попередні замовлення товару.

  Ерлан Сакенів.

  На підтримку до основних каналах комунікацій (зовнішня реклама, телебачення, радіо та друковані ЗМІ) соціальні мережі приносять швидкий і ефективний результат.

  «Через соціальні мережі можна знайти найбільш активну і лояльну аудиторію, а також легко отримувати зворотний зв'язок, скарги та побажання, щоб негайно на них відреагувати. Соціальні мережі дозволяють нам спілкуватися з аудиторією в більш дружньому форматі, ніж в офіційних прес-релізах. Завдяки рівнем проникнення інтернету і його мобільності ми розглядаємо соціальні мережі як потужний інструмент просування. Ігнорувати цей канал комунікацій ніяк не можна », - підкреслює Сакенів.

  Ефект за $ 25

  Генеральний директор агентства Buzzon Раим Дадибаев зазначає, що за останній рік реальна рекламна аудиторія в Facebook зросла в основному за рахунок середнього і старшого покоління (від 40 років), що проживає в регіонах. Також спостерігається перетік казахоязичной аудиторії у віці 18-28 років з «Мого Миру», «Однокласників» і «Вконтакте». Це пов'язано із зручністю інтерфейсу і, звичайно ж, «модність» соціальної мережі.

  Це пов'язано із зручністю інтерфейсу і, звичайно ж, «модність» соціальної мережі

  Раим Дадибаев.

  «Якщо говорити про стартовий бюджет, то почати можна з вкладень в 5000 тенге. І навіть ці гроші окупляться при правильному веденні кампанії, - каже експерт. - Але це - невеликі бюджети для мікро-бізнесів. Якщо ми говоримо про кампанію по всьому Казахстану, з широкою цільовою аудиторією, то тут витрати складають близько 1 млн тенге в місяць для досягнення хороших показників охоплення, переходів і продажів, в залежності від категорії бізнесу ».

  За оцінками Раїма Дадибаева, в казахстанський сегмент соцмереж сьогодні йде до 30-40% від усього бюджету інтернет-реклами, що становить близько $ 5-7 млн. Складність точного вимірювання бюджетів полягає в тому, що реклама в соціальних мережах часто є частиною комплексу послуг з медійного розміщення. Також великі компанії (банки, оператори зв'язку та ін.) Створюють власні відділи, які займаються просуванням в соцмережах, не віддаючи просування на аутсорсинг. Тому бюджет на утримання таких відділів складно об'єктивно оцінити ззовні.

  «Для одного представника малого бізнесу ми розробили рішення, націлене на збільшення продажів. Бюджет був експериментальним для нашого клієнта. Йому ми зробили мобільний додаток, що дозволяють зробити замовлення. Ця програма розмістили тільки у «ВКонтакте», націлених на цільову аудиторію, швидко отримали близько тисячі завантажень і 200 нових клієнтів, які принесли хороший середній чек нашому замовнику, і він залишився задоволений, - наводить Раим Дадибаев приклади ефективності просування в соціальних мережах з власної практики. - У 2013 ми просували освітні виставки для Британської Ради в Алмати, Астані і Бішкеку. Потенційних гостей запрошували через «ВКонтакте» і Facebook. Результат: 6 тис. Відвідувачів в трьох містах. Середня вартість залучення одного гостя склала близько 500 тенге ».

  Всім сестрам - по соцмережі

  Інший експерт в області інтернет-маркетингу, Думан Капас, розповідає: соцмережі дозволяють досить точно зорієнтувати рекламу на цільові групи. Це різко підвищує віддачу від рекламних вкладень. Інтерес рекламодавців до соцмереж зростає. При цьому у кожної з них своя основна аудиторія в Казахстані. Так, Facebook користуються люди середнього класу і вище середнього, середнього віку. Це найбільш платоспроможна аудиторія. «ВКонтакте» популярнішим серед молоді. У цій аудиторії непогано просуваються сервіси невеликих компаній або послуг для молоді. «Мой Мир» використовують в основному, у великих містах - жінки, в регіонах - представники обох статей, переважно молодь. Відповідно, там є сенс просувати товари для жінок і пропозиції невисокого цінового рівня.

  Думан Капас.

  «У реклами в соціальних мережах є одна особливість. Ця реклама сама по собі рідко продає товар або послугу. Найчастіше вона привертає інтерес споживачів до сайтів або сторінок, на яких вже розміщуються продають віжуалом або тексти, проводяться маркетингові активності, - каже Думан. - Перевага реклами в соціальних мережах - це порівняно невисока стартова ціна для кампанії. І вона дуже добре підходить не тільки для малого і середнього бізнесу, а й для великих компаній звичайно теж. Я знаю приклади, коли великі гравці витрачають на рекламу в соціальних мережах по $ 500-700 на місяць протягом півроку і цілком задоволені результатами. Багато що часом залежить не від бюджету навіть, а від правильної подачі інформації, вірусності і креативу - згадайте приклад маркетингових воєн стільникових операторів ».

  Думан розповідає, що вже є приклади, коли компанії успішно просували товар, послуги або захід тільки в соцмережах. Бізнесмен Самат Айтен «розкрутив» свій ресторан в інтернеті. Спортивний турнір #kaznetsport також був розрекламований тільки в соцмережах.

  Новости

  www.natali.ua www.buhgalteria.com.ua www.blitz-press.com.ua  | www.blitz-price.com.ua  | www.blitz-tour.com.ua
   
  Rambler's Top100
   письмо веб-мастеру
  Copyright c 2000, Блиц-Информ