На первую VAKANSII.com.ua
  На первую VAKANSII.com.ua На первую VAKANSII.com.ua
СЕГОДНЯ НА САЙТЕ:  162 ВАКАНСИЙ. НОВЫХ - 19 Интернет
  47262 РЕЗЮМЕ. НОВЫХ - 14 Если не работает
 Сайт газеты

 • Страхования
 • Фехтование
 • Инвестирование
 • ПротивоГАЗы
 • Как авто
 • Респираторы
 • Средства пожаротушения
 • Новости
 •  

  Статьи

  Робоча зустріч з президентом компанії «Російські залізниці» (РЖД) Володимиром Якуніним

  * * *

  В.Якунін В Якунін Володимир Іванович : Володимир Володимирович, Ви в кінці минулого року просили доповідати про зміни в кон'юнктурі вантажних перевезень.

  В.Путін: Я звернув увагу на те, що у нас скоротилися обсяги поставок, перш за все, нашим традиційним партнерам в регіони світу, де наші колеги стикаються з економічними проблемами. І, судячи з усього, це починає відбиватися і на нас. Як це виглядає з перевезень?

  В.Якунін: Володимир Володимирович, Вам належить фраза про те, що для оцінки стану справ в економіці Росії треба подивитися на таблицю навантаження вантажів на російському залізничному транспорті. Думаю, що тепер в світлі того, що Ви сказали, напевно, можна говорити про те, що це термометр в певній мірі і для європейської економіки.

  Ми починаючи з листопада минулого року фіксували почався спад вантажної роботи. Це навіть змусило мене написати в Уряд деякі припущення щодо того, що спостерігається економічний спад в цілому.

  Ми це пов'язуємо, безумовно, з економічним спадом, пов'язаним з таким системним кризою, як його називають, який сьогодні вибухнув в світі. Природно, це відбивається і на попиті на товари наших виробників.

  На поточний момент можу сказати, що тільки по вугіллю у нас навантаження перевищує навантаження минулого року, і то не набагато. За всіма іншими товарам навантаження у нас нижче, ніж рівень минулого року. Це змусило рада директорів прийняти рішення (воно було підтримано Урядом) про коригування плану роботи «Російських залізниць».

  Якщо ми спочатку (на початку минулого року) планували зростання 3,4 відсотка вантажної роботи, то закінчили ми, на жаль, з ростом 2,4 відсотка. І сталося це не через збої в роботі наших виробників або залізниці, а сталося це саме через падіння попиту.

  На сьогоднішній день ми стикаємося з ситуацією, коли, імовірно, за результатами фінансової діяльності ми можемо не добрати в нинішньому році близько 49 мільярдів рублів доходів. Природно, що в цих умовах вживаємо заходів, у нас це називається «антикризова програма».

  Саме таку суму (в цих графіках все показано) ми повинні оптимізувати для того, щоб виконати, з одного боку, завдання, які перед нами поставлені Урядом, а з іншого боку - з тим, щоб забезпечити економічну збалансованість в діяльності компанії.

  Звідки складаються такі цифри? 5,5 мільярда рублів - це те, що ми називаємо «зовнішнім фактором», це дійсно просто падіння вантажної роботи. Але за іншими напрямами нам необхідно безпосередньо робити вже зусилля, саме наші управлінські рішення.

  Для розвитку БАМу ми домовилися використовувати до 200 мільярдів рублів з резервних фондів на випуск інфраструктурних облігацій і початку роботи, в тому числі зі швидкісного руху.

  В.Путін: Так, починаючи з січня все-таки навантаження поступово зростає.

  В.Якунін: Вона продовжувала падати листопад, грудень і січень, потім вона підвелася. І, на жаль, як Ви бачите на графіку, зараз вона все одно знаходиться значно нижче тих параметрів, які передбачалися, і параметрів, які були в минулому році. Це буде пов'язано з тим, що нам доведеться досить радикально скоротити експлуатаційні витрати.

  В.Путін: У січні це природне просідання, я маю на увазі свята та інше. Але починаючи з лютого і в березні все-таки зростання триває.

  В.Якунін: Але недостатньо, Володимир Володимирович.

  В.Путін: Так, рівень не такий, як був у минулому році, це правда. Але все таки…

  В.Якунін: Ось для нас I квартал - це такий базовий квартал, тому що він дозволяє створити певний запас, і потім падіння традиційне в IV кварталі ми як би проходили, вирівнюючи лінію навантаження. На жаль, в цьому році це не спостерігається.

  Я кажу це не для того, щоб звернутися з якимись проханнями, просто доповідаю, що ми це фіксуємо, що я вважаю, що це природне віддзеркалення загальноекономічної ситуації в світі, яка впливає на нашу ситуацію. А ми змушені будемо різко скоротити свої витрати, перш за все в експлуатаційної частини. І не тому, що у нас є зайві гроші, а тому що інакше не збалансувати економічну модель.

  В.Путін: Я дивлюся, у вас в цілому в минулі роки дуже хороші показники по зростанню продуктивності праці, співвідношення цього зростання з заробітною платою. А в минулому році це вже стало скромніше. В цьому році практично скільки у вас?

  В.Якунін: Нам все одно доведеться цей параметр витримувати. Так, дійсно, це відбувалося за рахунок використання інноваційних продуктів, це відбувалося за рахунок підвищення, реального підвищення продуктивності праці, за що нас, в общем-то, відзначало Уряд.

  В цьому році нам без оптимізації не тільки витрат, але і оптимізації чисельності, по всій видимості, буде не обійтися. Ми зі свого боку робимо все від нас залежне для того, щоб кадровий склад зберегти. Наприклад, на сьогоднішній день за доповідями, які я сьогодні отримав перед поїздкою до Вас, у нас тільки по локомотивних бригад надлишок по відношенню до обсягів роботи становить 2800 чоловік.

  Ми, природно, використовуємо зараз період березень-квітень для того, щоб люди могли у відпустках побувати, могли піти на професійне підвищення кваліфікації з тим, щоб їх зберегти.

  В.Путін: Набір інструментів, спрямованих на підтримку ринку праці, у нас є, треба тільки його використовувати. І не тільки компанії повинні це робити, але і Уряд, і регіональна влада. Це все повинно бути зістиковано.

  В.Якунін: Ми з регіонами працюємо дуже тісно. Уряду, природно, я доповідаю про ці обставини. Проте без цих заходів з радикального скорочення видаткової частини нам все одно не обійтися. Як я вже сказав, буде близько 50 мільярдів рублів скорочення.

  Через це, природно, у нас не будуть виконані роботи, які потрібно було б зробити. Вони не критичні з точки зору безпеки (ми з безпекою поводимося виключно строго), але у нас не будуть проведені, наприклад, капітальні ремонти там, де необхідно було б їх провести для того, щоб знизити знос основних засобів. Ми не зможемо того ж самого зробити по локомотивах, наприклад.

  Ми розраховуємо, що цей період спаду все-таки носить тимчасовий характер. А з урахуванням тієї підтримки, яку отримала наша інвестиційна програма, сподіваюся, що ми подолаємо цю негативну тенденцію для того, щоб галузь знову змогла в повну силу задихати і заробити.

  В.Путін: Так, всі передумови для цього є.

  В.Якунін: Завдяки Вашій підтримці, я знаю, що принципове рішення прийнято по виділенню коштів Пенсійного фонду для реалізації інфраструктурних проектів. Знаю, що Перший заступник Голови Уряду Ігор Іванович Шувалов все-таки дав доручення про виділення з наступного року коштів на розвиток БАМу, що, ми доповідали, є абсолютно необхідним для реалізації стратегії і транзитних перевезень, і, безумовно, забезпечення вивозу продукції наших підприємств.

  В.Путін: Для розвитку БАМу ми домовилися використовувати до 200 мільярдів рублів з резервних фондів на випуск інфраструктурних облігацій і початку роботи, в тому числі зі швидкісного руху.

  В.Якунін: Дозвольте Вас за це подякувати, Володимир Володимирович, тому що для нас це надзвичайно важливо. Крім того, це дуже важливі сигнали і для міжнародного залізничного спільноти, і для аналітиків, які оцінюють перспективи розвитку економіки країни.

  В.Путін: Компанія повинна бути до цього готова.

  В.Якунін: Ми намагаємося все зробити, що від нас залежить, Володимир Володимирович.

  <...>

  Як це виглядає з перевезень?
  Звідки складаються такі цифри?
  В цьому році практично скільки у вас?

  Новости

  www.natali.ua www.buhgalteria.com.ua www.blitz-press.com.ua  | www.blitz-price.com.ua  | www.blitz-tour.com.ua
   
  Rambler's Top100
   письмо веб-мастеру
  Copyright c 2000, Блиц-Информ