На первую VAKANSII.com.ua
  На первую VAKANSII.com.ua На первую VAKANSII.com.ua
СЕГОДНЯ НА САЙТЕ:  162 ВАКАНСИЙ. НОВЫХ - 19 Интернет
  47262 РЕЗЮМЕ. НОВЫХ - 14 Если не работает
 Сайт газеты

 • Страхования
 • Фехтование
 • Инвестирование
 • ПротивоГАЗы
 • Как авто
 • Респираторы
 • Средства пожаротушения
 • Новости
 •  

  Статьи

  Пільги для малого бізнесу в 2018 році

  1. Хто відноситься до малого бізнесу
  2. Податкові пільги для малого бізнесу в 2018 році
  3. Адміністративні пільги для малого бізнесу в 2018 році
  4. Фінансові пільги для малого бізнесу в 2018 році

  Пільги для малого бізнесу - це переваги, які держава надає певним категоріям підприємців, чим ставить їх в більш вигідне становище порівняно з іншими суб'єктами бізнесу. Пільговий режим діяльності індивідуальних підприємців, мікропідприємств і підприємств малого бізнесу знижує надходження в бюджет податків і внесків, але зате вирішує інші питання державної ваги:

  • Забезпечення самозайнятості та подальшого пенсійного забезпечення підприємців без працівників (фрілансерів, ремісників, осіб, які надають послуги різного роду);
  • Створення нових робочих місць і зняття з держави тягар по утриманню безробітних;
  • Зниження соціальної напруженості в суспільстві за рахунок зростання добробуту населення;
  • Розвиток нових видів діяльності і організація невеликих інноваційних виробництв, які хоч і не гарантують великого прибутку, але зате не вимагають великих фінансових вкладень.

  Зараз в Росії налічується більше 20 мільйонів чоловік працездатного віку, які ніде офіційно не працюють і не стоять на податковому обліку, як підприємці. Держава зацікавлена ​​максимально вивести цю категорію з тіні, щоб хоча б питання самозабезпечення ці громадяни взяли на себе. Для цього необхідно зробити так, щоб вести легальний малий бізнес було просто, зручно і вигідно, а значить:

  • Максимально зменшити податкове навантаження для цієї категорії платників податків;
  • Знизити адміністративні бар'єри при державній реєстрації суб'єктів малого підприємництва;
  • Спростити звітність малого бізнесу перед державними органами;
  • Пом'якшити адміністративний і податковий контроль і зменшити розмір штрафних санкцій за порушення законодавства;
  • Надати особливі умови суб'єктам малого бізнесу для отримання замовлень на виробництво товарів і реалізацію послуг, зокрема, в рамках держзакупівель.

  Але перш ніж дізнатися, які пільги малому бізнесу в 2018 році надає держава, давайте розберемося, що собою представляють суб'єкти малого підприємництва і хто до них відноситься в 2018 році .

  Хто відноситься до малого бізнесу

  Закон № 209-ФЗ від 24.07.07 виділяє кілька категорій суб'єктів малого та середнього підприємництва:

  • індивідуальні підприємці;
  • селянські (фермерські) господарства;
  • господарські товариства;
  • господарські партнерства;
  • виробничі кооперативи;
  • сільськогосподарські споживчі кооперативи.

  Поділ на категорії малого і середнього бізнесу проводиться за двома основними критеріями: кількістю працівників і одержуваному доходу.

  Категорія

  Кількість працівників

  Гранична виручка за рік

  мікропідприємства

  до 15 осіб

  120 млн рублів

  Мале підприємство

  до 100 осіб

  800 млн рублів

  середнє підприємство

  до 250 осіб

  2 млрд рублів

  Більшої державною підтримкою користується саме малий бізнес, а не середній, тому докладніше розглянемо критерії віднесення до цієї категорії. Поправки, внесені в минулому році в закон № 209-ФЗ, дозволили з 2016 року відносити до малого бізнесу (в тому числі, до мікропідприємств) більшу кількість бізнесменів:

  • Ліміт річного виторгу від реалізації товарів і послуг для малих підприємств збільшився з 400 до 800 млн рублів, а для мікропідприємств - з 60 до 120 млн рублів.
  • Виросла дозволена частка участі інших комерційних організацій (які не є суб'єктами малого і середнього підприємництва) в статутному капіталі малого підприємства - з 25% до 49%.
  • Середня чисельність працівників не змінилася - не більше 15 осіб для мікробізнесу і не більше 100 чоловік для малого підприємства.
  • Збільшено період, протягом якого бізнесмен відноситься до цієї категорії, навіть якщо він перевищив ліміт по виручці або чисельності працівників - з двох до трьох років. Так, якщо ліміт був перевищений в 2017 році, то компанія втратить право вважатися малою тільки в 2020 році.

  Що стосується індивідуальних підприємців, то для них діють ті ж самі критерії поділу на малий і середній бізнес: по доходах і кількості працівників. Тих ІП, хто не є роботодавцями, оцінюють за отриманою за рік виручці (дані в таблиці вище). Індивідуальних підприємців, що працюють тільки на патентній системі оподаткування, відносять до мікропідприємств.

  Єдиний реєстр суб'єктів малого і середнього підприємництва

  Податкові пільги для малого бізнесу в 2018 році

  Найголовніша перевага податкових пільг для малого бізнесу в тому, що вони безпосередньо знижують суму податків, які бізнесмен повинен перерахувати в бюджет. У Росії існує чотири спеціальні системи оподаткування з низькими податковими ставками, скористатися якими можуть тільки суб'єкти малого та мікробізнесу:

  1. ССО - ліміт річної виручки в 2018 році - не більше 150 млн. Руб., Чисельність працівників - не більше 100 чоловік.
  2. ЕНВД - ліміт річної виручки не встановлено, але кількість працівників теж не повинно перевищувати 100 осіб.
  3. ПСН - на цьому режимі можуть працювати тільки індивідуальні підприємці, дозволену кількість працівників - всього 15 чоловік, причому, за всіма видами діяльності ІП в сукупності. Ліміт річних доходів для підприємця на патенті - 60 млн рублів.
  4. ЕСХН - ліміт річної виручки не встановлено, проте частка доходу від реалізації сільськогосподарської продукції повинна складати не менше 70% від всього доходу. Кількість працівників має обмеження (не більше 300 осіб) тільки для ІП і рибогосподарських організацій і індивідуальних підприємців. Для сільськогосподарських організацій такого обмеження немає.

  Додаткова неявна пільга для ССО Доходи і ЕНВД - це зменшення авансового платежу і квартального поставлений податку на суму сплачених в звітному кварталі страхових внесків за працівників та ВП за себе.

  Детальніше:  Гранична база для нарахування страхових внесків у 2018 році Детальніше: Гранична база для нарахування страхових внесків у 2018 році

  З 2016 року перелік податкових пільг для малого бізнесу поповнився правом регіональних влад встановлювати на своїй території для платників ЕНВД і УСН ще більш низькі податкові ставки, ніж передбачено цими режимами. Так, податкова ставка по ЕНВД може бути знижена з 15% до 7,5%, а на ССО - з 6% до 1%. По суті, регіони можуть створювати на своїй території справжні податкові гавані майже з нульовим оподаткуванням. Все, що потрібно державі від підприємців, які зареєструвалися в цих регіонах, - це створення робочих місць і внесення страхових внесків за працівників.

  Нарешті, в період в 2015 по 2020 роки вперше зареєстровані індивідуальні підприємці мають право протягом двох податкових періодів (максимум - двох років) після реєстрації працювати в рамках податкових канікул , Тобто, за нульовою податковою ставкою. Для цього треба буде задовольняти ряду умов:

  • бути вперше зареєстрованим в статусі ІП після вступу в дію регіонального закону про податкові канікули;
  • вибрати податковий режим ПСН або ССО;
  • здійснювати діяльність, зазначену в регіональному законі про податкові канікули.

  Таким чином, податкові пільги малому бізнесу в 2018 році дозволяють почати свою справу, вкладаючи більшу частину одержуваного доходу в подальший розвиток бізнесу, а не віддаючи його державі у вигляді податків.

  Чи збираєтеся відкрити свій бізнес? Не забудьте про розрахунковий рахунок. Найнадійніші банки з вигідними тарифами представлені тут .

  Найнадійніші банки з вигідними тарифами представлені  тут

  Адміністративні пільги для малого бізнесу в 2018 році

  Не секрет, що законодавство, яке регулює діяльність бізнесу в Росії, можна назвати складним, заплутаним, багатим суворими санкціями за його порушення. Одна з причин, що змушує підприємців іти в тінь, - це адміністративні труднощі, такі як складний порядок звітності, оформлення кадрів та грошових розрахунків, часті перевірки наглядових органів, небажання банків видавати незабезпечені кредити і т.д.

  Для вирішення цих питань держава запропонувала ряд адміністративних пільг для малого бізнесу, які діють в 2018 році:

  1. Платники ЕНВД і ПСН має право проводити розрахунки готівкою без застосування касового апарату, до липня 2019 року . Виняток - сфера торгівлі і роздробу. Тут ККТ для організацій та ВП з ​​працівниками потрібно з липня 2018 року.
  2. Організації, які належать до малих, можуть вести бухоблік в спрощеній формі
  3. Малі організації та ВП мають право вести касові операції в спрощеному порядку і не встановлювати ліміт каси.
  4. Роботодавці, які належать до категорії малого бізнесу, мають право оформляти строкові трудові договори на термін до 5 років (за загальним правилом, трудові договори з більшістю категорій працівників є безстроковими). При цьому треба дотримуватися дві умови: чисельність персоналу не може перевищувати 35 осіб, а працівник повинен дати свою згоду на укладення строкового договору.
  5. наглядові канікули для малого бізнесу на період 2016-2018 років - заборона на проведення планових неподаткових перевірок. Позапланові неподаткові перевірки, а також перевірки від ФНС і фондів як і раніше можуть проводитися в будь-який час.
  6. Регіональні та місцеві влади в суб'єктах РФ можуть укладати з представниками малого бізнесу договори оренди будівель і приміщень на пільгових умовах протягом 5 років, а також надавати орендарям переважне право викупу такого майна.
  7. При отриманні банківського кредиту малі підприємства можуть звернутися в гарантійні організації для отримання державної гарантії , Що значно підвищує шанси позичальника.
  8. Для участі представників малого бізнесу в держзакупівлі передбачена спеціальна пільга - держзамовники зобов'язані виробляти не менше 15% сукупного річного обсягу закупівель у цій категорії.

  Фінансові пільги для малого бізнесу в 2018 році

  Тут мова йде вже не про поліпшення умов для ведення бізнесу, а про пільги підприємствам малого бізнесу і індивідуальних підприємців у вигляді прямої фінансової підтримки, наприклад, субсидій:

  • на відшкодування частини витрат за договорами лізингу
  • на відшкодування частини витрат на сплату відсотків по кредитах і позиках
  • на відшкодування частини витрат, пов'язаних з участю в конгрессно-виставкових заходах
  • для підприємців-початківців (до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

  Безоплатні субсидії і гранти надаються малому бізнесу в рамках Федеральної програми, що діє до 2020 року. Ми зібрали базу субсидій по суб'єктах РФ, кожен регіон пропонує свої пільги для малого бізнесу.

  Чи збираєтеся відкрити свій бізнес?

  Новости

  www.natali.ua www.buhgalteria.com.ua www.blitz-press.com.ua  | www.blitz-price.com.ua  | www.blitz-tour.com.ua
   
  Rambler's Top100
   письмо веб-мастеру
  Copyright c 2000, Блиц-Информ